Aurustumise kristallimismeetod, mis toodab APT-d
Praegu on ammooniumparatungstate'i (APT) valmistamise aurustuskristallimismeetod kõige olulisem tootmisprotsess APT jaoks, kuna ei ole vaja lisada täiendavat ainet ja see ei too kaasa uut lisandit. kristalliseerumisprotsess võib täiendavalt eemaldada lisandeid, et tagada toodete kvaliteet. Toimimismeetodid on perioodilised ja pidevad toimingud kahes vormis. Aurustumine ja kristalliseerimine kasutavad emali (või vooder titaan) reaktori ja pideva hallituse peamisi seadmeid.
Partii vahelduv toimimine toimub segatud, kuumutatud emailiga (või vooderdatud titaan) reaktoris, mis on varustatud seguriga. Partii vahelduva preparaadi ammooniumparatungstate kristalliseerimiskiirus võib üldjuhul ulatuda 90% kuni 95%, kui toote puhtusnõuded on suuremad, kristalliseerimiskiirust saab reguleerida madalamalt ja emalahuse tihedust reguleerida veidi kõrgemal tasemel.
Pidev toiming toimub pidevas kristalliseerijas. Ammooniumvolframaadi lahust kuumutatakse väliselt teatud temperatuurini ja saadetakse seejärel pidevaks kristalliseerimiseks lahuse aurustamiseks lahuse supersatiseerimiseks. Seejärel filtreeritakse üleküllastunud lahus ja pestakse läbi pideva filtri, segatakse emalahusega ja seejärel segatakse, tsüklistatakse, viiakse läbi sekundaarne kristallimine, et valmistada ammooniumparatungstate. See meetod võib saada APT tooteid ühtlase koostisega ja osakeste suurusega, samas kui pideva protsessi teised eelised, stabiilne tootekvaliteet, kõrge tootmisvõimsus ja ammoniaak taaskasutatavad, kuid esmane kristallisatsioonikiirus ei ole kõrge (umbes 80% kuni 90%).